THE PULSE OF THE CASINO INDUSTRY

Eerste WSOP-bracelet lonkt voor Dirk Gerritse in PLO-finale

PLO-finaletafel met pokerchips, vier kaarten en een gouden WSOP-bracelet

Dirk Gerritse behoort tot de laatste zeven spelers van de $10.000 GGMillion$ Pot-Limit Omaha bij WSOP Online. De Nederlandse PLO-specialist keert maandagavond terug voor de finaledag en staat vijfde in chips, met onder anderen Daniel Negreanu aan dezelfde tafel.

Gerritse sloot de dag af met 1.334.095 chips, goed voor 19,1 big blinds. Negreanu staat tweede met 6.449.438 chips en 92,1 big blinds en jaagt op zijn negende WSOP-bracelet nadat hij afgelopen zomer al de $ 100.000 PLO High Roller won. Het toernooi wordt gespeeld op GGPoker, dat sinds kort ook over een Nederlandse KOA-vergunning beschikt.

Zeven finalisten strijden om bracelet

Het toernooi trok 228 inschrijvingen, waarna 33 spelers in het geld kwamen voor een mincash van ruim $ 21.000. Chipleader is de Duitser Andreas Freund met 8.664.912 chips en 123,8 big blinds, ruim vier keer zoveel als Gerritse.

Christopher Nguyen en Biao Ding starten de finaledag met respectievelijk 15,5 en 9,4 big blinds. Ook Samuli Sipila en Vito Diaz completeren de laatste zeven.

PlaatsSpelerChipsBig Blinds
1Andreas Freund8.664.912123,8
2Daniel Negreanu6.449.43892,1
3Samuli Sipila3.382.30648,3
4Vito Diaz2.175.75131,1
5Dirk Gerritse1.334.09519,1
6Christopher Nguyen1.085.26615,5
7Biao Ding659.9329,4

Lex Veldhuis kwam er dit keer niet aan te pas. De Nederlandse streamer deed twee pogingen in het toernooi, maar strandde als bubbleboy op plaats 34 en verliet als laatste speler zonder prijzengeld het event. Daarmee was Gerritse na zijn uitschakeling de enige overgebleven Nederlander.

Gerritse jaagt op eerste bracelet

Voor Gerritse is de finaletafel een kans op zijn eerste WSOP-bracelet. De voorbereiding op zo’n finaletafel draait bij PLO-specialisten in toenemende mate om diepgaande handstudie, iets waarbij tools zoals de gamified solver-tool van GTO Strategy steeds vaker worden ingezet.

Alle zeven finalisten zijn al verzekerd van $ 71.409. De winnaar strijkt $ 428.456 op, plus een $ 30.000 Super Pass en de felbegeerde bracelet.

PlaatsPrijs ($)Prijs (€)
1$ 428.456€ 373.129
2$ 317.844€ 276.801
3$ 235.788€ 205.341
4$ 174.916€ 152.326
5$ 129.759€ 113.001
6$ 96.260€ 83.828
7$ 71.409€ 62.187

Van Bemmel eerder al zesde in COLOSSUS

Gerritse is niet de enige Nederlander die deze WSOP Online-reeks een finaletafel haalde. Nick van Bemmel bereikte vorige week als een van de negen finalisten de eindtafel van de $ 400 COLOSSUS, uit een deelnemersveld van 16.455 spelers.

Van Bemmel eindigde op de zesde plaats en incasseerde $ 205.086. De Braziliaan Roberto Filho won dat toernooi voor $ 752.277.

Lars van Meijeren

Lars van Meijeren Casino Expert

Met een achtergrond in communicatiewetenschappen brengt Lars een schat aan ervaring met zich mee, vooral als het gaat om innovatie binnen de iGaming industrie.

Alle artikelen door Lars